Mistrzowskie Warsztaty z Pawłem Szamburskim

"Mistrzowskie Warsztaty z Pawłem Szamburskim"

Mistrzowskie Warsztaty z Pawłem Szamburskim

Dobiegły końca MISTRZOWSKIE WARSZTATY AUTENTYCZNYCH z PAWŁEM SZAMBURSKIM w XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie. Wspólnie, z ogromnym zaangażowaniem każdej strony, pracowali nad spektaklem „Piękna twarz" na postawie bajki Leszka Kołakowskiego.
Już niedługo, bo 10 grudnia będzie można zobaczyć ten spektakl w Naszym Teatrze.
 
Paweł Szamburski - klarnecista / kompozytor / animator kultury.
Studiował antropologię kultury oraz muzykologię na UW. Od 20 lat aktywnie działa na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej. Związany ze środowiskiem artystycznym Lado oraz wytwórnią Lado ABC - realizuje festiwale, koncerty, warsztaty edukacyjne aktywnie przyczyniając się do promocji i upowszechniania nowej muzyki polskiej. Szamburski jest autorem muzyki do wielu spektakli teatralnych (min. Piotra Cieplaka, Jakuba Krofty, Pawła Miśkiewicza, Marcina Libera, Leszka Bzdyla...), jest liderem zespołu BASTARDA, który w nowatorski sposób reinterpretuje muzykę dawną (średniowieczną i renesansową), a także inspiruje się szeroko pojętym folklorem - w tym chasydzkimi Nigunami, pięśniami Fado, a także polską muzyką ludową. W duecie SZAZA - Szamburski/Zakrocki - artysta od ponad 20 lat działa na polu interdyscyplinarnym. Komponuje dla filmu, teatru, kina niemego czy słuchowisk radiowych. Paweł Szamburski tworzy również projekty solowe min: „Ceratitis Capitata" nawiązujący do muzyki liturgicznej pięciu wielkich religii basenu Morza Śródziemnego czy "Uroboros" stanowiący muzyczny komentarz dla najważniejszych rytuałów i obrzędów przejścia w życiu człowieka. W swojej pracy twórczej i kompozytorskiej najczęściej wykorzystuje klarnety, głos oraz elektronikę.
 
Mistrzowskie Warsztaty prowadzone są w ramach projektu „Przestrzenie Sztuki”, który organizuje i finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
 
 
Działanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.