Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2021/2022

"Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2021/2022"

Na dobry początek tygodnia mamy dla Was doskonałą wiadomość!

Nasza koleżanka, wybitna aktorka Teatru Jaracza Milena Gauer znalazła się wśród wskazanych w prestiżowej ankiecie „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2021/2021” ogłaszanej co roku przez Miesięcznik Teatr. Biorą w niej udział najważniejsi krytycy w kraju, a Milena to wyjątkowe docenienie zawdzięcza poruszającej kreacji w „Czasie porzucenia” wg Eleny Ferrante w reżyserii Weroniki Szczawińskiej.

W tej samej ankiecie w kategorii „Najciekawszy debiut” wymieniona została Julia Gadzina, uczennica III roku Studium Aktorskiego im. Sewruka, która występuje w „Czasie porzucenia” razem z Mileną Gauer. Julia w spektaklu dowodzi nie tylko kunsztu aktorskiego, ale prezentuje się także jako znakomita skrzypaczka.

To nie koniec dobrych wiadomości.

W ukazującym się co roku od 30 lat „Subiektywnym spisie aktorów teatralnych Jacka Sieradzkiego” znalazła się Irena Telesz-Burczyk za rolę w spektaklu „Łatwe rzeczy” Anny Karasińskiej. Jacek Sieradzki przypisał artystce kategorię Mistrzostwo. Trudno się z nim nie zgodzić, bo Irena to absolutna Mistrzyni sceny!

Aktorkom najserdeczniej gratulujemy, a Państwa zapraszamy na „Czas porzucenia”, „Łatwe rzeczy” i pozostałe spektakle z naszymi wspaniałymi artystkami.