Otwieramy Kapsułę Czasu!

"Otwieramy Kapsułę Czasu!"

Drodzy.
Mamy zaszczyt zaprosić Was na wyjątkowe wydarzenie - otwarcie wystawy "Kapsuła Czasu"
Wystawa to efekt pracy wielu ludzi, zarówno pracowników i miłośników, jak i naszych widzów, którzy przynosili nam swoje pamiątki związane z olsztyńskim Teatrem Jaracza.
W rozległych przestrzeniach Teatru Jaracza znajduje się idealne miejsce nadające się do zaaranżowania w przestrzeń wystawienniczą – podziemie Teatru. Kryje ono w sobie wiele tajemnic i ciekawostek m.in. starą zapadnię pamiętającą czasy przed drugą wojną światową. Wystawa jak tytułowa „Kapsuła czasu” będzie przenosiła zwiedzających ją widzów do różnych momentów z historii teatru, miasta i regionu.
W duchu zero waste wykorzystaliśmy przedmioty i urządzenia, które Teatr już ma w swoich zasobach, a które nadają się na eksponaty – to stare machiny teatralne, makiety scenografii, kostiumy, zdjęcia, rekwizyty, przedmioty odnalezione w trakcie generalnego remontu i wiele innych.
Całość złoży się na fascynującą opowieść o czasie, magii teatru, modzie, emocjach, historii i o ludzkich losach.
Wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym :
W spacerze mogą wziąć udział grupy zorganizowane (10 - 20 os. w każdym wieku).
Cena :
- uczeń - 10 zł
- dorosły - 15 zł
Wystawa będzie dostępna od 13 grudnia. Zapisy możliwe również na przyszły rok.
Zapraszamy serdecznie!
__________________
Wydarzenie realizowane w ramach Przestrzeni Sztuki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego