Pierwsze czytanie Wesela

"Pierwsze czytanie Wesela"

próba czytana Wesele

Jesteśmy po pierwszej próbie czytanej do najnowszej premiery. Na Dużej Scenie Jaracza zabrzmi dzieło Stanisława Wyspiańskiego - "Wesele" w reżyserii Sławomira Narlocha.

Wokół „Wesela” narosły dziesiątki interpretacji, odczytań symboli narodowych i tego „co autor miał na myśli”. Sławomir Narloch, reżyser i autor opracowania tekstu, nie ignoruje dotychczasowej pracy literaturoznawców i teatrologów, ale proponuje autorską wizję, w której odsuwa kwestie polityczno-narodowe na drugi plan, by skupić się na najcudowniejszej i rozpychającej się sile uczucia miłości, którą przepełnione jest „Wesele”. To będzie bardzo aktualny spektakl o życiu i relacjach międzyludzkich.

Scenografię oraz kostiumy tworzy Marta Kodeniec, muzykę komponuje Jakub Gawlik. Dodatkowym atutem będzie muzyka grana na żywo przez zespół pod przewodnictwem Mateusza Cwalińskiego. Za przygotowanie wokalne odpowiada Magdalena Czuba, a nad choreografią pracuje Daniel Leżoń. Całość dopełni reżyseria świateł Karoliny Gębskiej.

Warto dodać, że w spektaklu wystąpi większość zespołu aktorskiego Teatru Jaracza i uczniowie Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie, łącznie ponad 30 osób.
 
Pemiera już 17 listopada o 19:00 na Dużej Scenie

  BILETY