Scena jest Twoja - WYNIKI!

"Scena jest Twoja - WYNIKI!"

Drodzy Artyści!

Z radością informujemy o ogłoszeniu wyników Ogólnopolskiego Konkursu dla Artystów Niezależnych  - "Scena Jest Twoja". Konkurs, którego celem jest promowanie niezależnych twórców teatralnych, przyciągnął wielu utalentowanych artystów, gotowych wystapić na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Po starannym przeglądzie aż 86 zgłoszeń wybraliśmy cztery spektakle:

  1. Teatr Odnaleziony z Jeleniej Góry, spektakl „DEBIL/i_stu_las /” na podstawie „Debil” Maliny Prześlugi, reżyseria Łukasz Duda.
  2. Fundacja Analog z Warszawy, spektakl „INSTRUKCJA OBSŁUGI”, dramaturgia Elżbieta Chowaniec, reżyseria Analog Collective.
  3. Wnioskodawca Aleksandra Jakubczak z Warszawy, spektakl „DZIEWCZYNY OPISUJĄ ŚWIAT”, reżyseria Aleksandra Jakubczak.
  4. Fundacja Teatr PAPAHEMA z Częstochowy, spektakl „SKŁODOWSKA. RADIUM GIRL” Agaty Biziuk, reżyseria Agata Biziuk.

Czekamy z niecierpliwością na Wasze występy na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom konkursu za udział i wysiłek włożony w przygotowanie zgłoszeń. Wybór nie był łatwy, a poziom prezentowanych projektów był naprawdę imponujący.
Życzymy wszystkim Artystom niezmiennie inspirującej twórczości!


Wydarzenie realizowane w ramach Przestrzeni Sztuki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

   Współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.