Spotkanie autorskie z Anną Bikont - Studium Reportażu

"Spotkanie autorskie z Anną Bikont - Studium Reportażu"

 

Kiedy : 23 lipca (sobota), godzina 18:00
Gdzie : Dziedziniec Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie (wejście od strony ul. Marii Curie-Skłodowskiej)
Wstęp wolny.

"Studium Reportażu" powołane w ramach programu "Przestrzenie Sztuki", rozpoczyna cykl warsztatów z udziałem mistrzów opowieści.
Chcielibyśmy, żeby warsztaty pomogły w zebraniu relacji uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy, którzy po 24 lutego znaleźli schronienie w naszym regionie. Już w najbliższą sobotę 23 lipca o godzinie 18:00, zapraszamy na spotkanie autorskie z prowadzącą niedzielne warsztaty Anną Bikont.

Spotkanie poprowadzi reporter Włodzimierz Nowak.

 Anna Bikont - Dziennikarka, reporterka i pisarka, z wykształcenia psycholożka. Wiosną ukazała się jej książka „Cena. W poszukiwaniu żydowskich dzieci po wojnie”. Jest autorką kilkunastu książek, m.in. „Pamiątkowe rupiecie, przyjaciele i sny Wisławy Szymborskiej” (1997, wraz z Joanną Szczęsną) oraz „Lawina i kamienie. Pisarze wobec komunizmu” (2006, także z Joanną Szczęsną), za którą otrzymały Wielką Nagrodą Fundacji Kultury. W 2012 wydała głośną książkę „My z Jedwabnego”, której przyznano Europejską Nagrodę Książkową, a wydanie amerykańskie uhonorowano nagrodą dla najlepszej książki o tematyce Holokaustu (National Jewish Book Award). W 2017 roku wydała biografię „Sendlerowa. W ukryciu”, za którą otrzymała m.in. Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, a w 2019 biografię Jacka Kuronia „Jacek” (wraz z Heleną Łuczywo), wyróżnioną Nagrodą Historyczną „Polityki”. W 2017 roku otrzymała doktorat honoris causa uniwersytetu w Göteborgu.

Spotkanie jest bezpłatne, odbędzie się na scenie plenerowej Teatru Jaracza (Dziedziniec Teatru, wejście od strony ul. Marii Curie-Skłodowskiej).

Zapraszamy!Program Przestrzenie Sztuki finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.