Teatr wyobraźni w naszym Teatrze

Teatr wyobraźni w naszym Teatrze

"Teatr wyobraźni w naszym Teatrze"

4 lipca słuchowiskiem "Kubuś Fatalista i jego Pan" Denisa Diderota zainaugurowaliśmy wakacje w naszym Teatrze. Piękny teatr wyobraźni pod czujnym uchem Cezarego Ilczyny przygotowały nasze wspaniałe aktorki i wspaniali aktorzy. 

To nie koniec weekendowych propozycji Jaracza !

Dziś o godz. 18 zapraszamy na słuchowisko "Colas Breugnon" Romaina Rollanda w reżyserii Igora Gorzkowskiego. 

„Colas Breugnon” to powieść Romaina Rollanda z 1919 roku. Nierzadko określa się ja mianem najbardziej pozytywnej książki świata.

Pisarz postać tytułowego bohatera oparł na losach swojego pradziadka. Akcja toczy się w XVII wiecznej Francji. Mimo odległych wieków od współczesności opowieść z pewnością zaciekawi współczesnych. Dlaczego? Colas Breugnon to człowiek w sile wieku. Ma żonę i dorosłe dzieci, pracę którą lubi. Lubi także spotykać się w szynku ze znajomymi, wędrować po bliskiej ojczyźnie. Doświadcza codzienności w całej jej okazałości i prostym pięknie. Swoje przeżycia i przemyślenia opisuje. Przeciwności losu nie zniechęcają go. Jest pogodny i spokojny. Życie jest dla niego przyjemnościa, nawet jeżeli nie wszystko układa się wspaniale.

W słuchowisku wystąpili: Marzena Bergmann, Aleksandra Kolan, Barbara Prokopowicz, Agata Zielińska, Jarosław Borodziuk, Radosław Hebal, Artur Steranko, Marcin Tyrlik i Kamil Rodek.

Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru od godz. 16.