Teren prywatny, ale możemy o nim pomówić - spotkanie z Olgą Gitkiewicz

"Teren prywatny, ale możemy o nim pomówić - spotkanie z Olgą Gitkiewicz"

O książce, która jeszcze się pisze...
"Czasem nowy ogrodzony blok wyrasta w środku istniejącego już osiedla, na uczęszczanej pieszej ścieżce pojawia się płot albo furtka z domofonem, a czasem grodzi się istniejące od dawna bloki lub kamienice. W książce, której roboczy tytuł to „Teren prywatny", przyglądam się nowym i starym osiedlom, płotom, bramom i przegrodom, traktuję je jednak jako punkt wyjścia do zastanowienia się, co to znaczy „my", a co „oni", czym jest przestrzeń prywatna i przestrzeń indywidualna. "
 
Już jutro (29.09.2022r.) widzimy się z Olgą Gitkiewicz na wieczornym spotkaniu z reportażem, gdzie porozmawiamy o jej najnowszej książce, której tytuł roboczy brzmi "Teren prywatny". Roboczy, bo książka jeszcze się pisze. To o płotach i ogrodzeniach, tych w realu i tych w naszych głowach. Gitkiewicz krąży wokół pytania - po co się grodzimy.
Scena Margines, godzina 18:00.
Zapraszamy !

 

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Przestrzenie Sztuki”, który organizuje i finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
 
 
 
   Działanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.