Trwa nabór do II edycji Kursu Mistrzowskiego!

"Trwa nabór do II edycji Kursu Mistrzowskiego!"

Ogłaszamy nabór do II edycji KURSU MISTRZOWSKIEGO

Na zgłoszenia czekamy do 10 sierpnia!!!!

 

Kurs Mistrzowski w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie stanowi okazję do pracy pod okiem wybitnych ludzi teatru i specjalistów w zakresie reżyserii, sztuki aktorskiej, scenografii, choreografii czy muzyki. Zajęcia skoncentrowane są na procesie tworzenia spektaklu oraz jego realizacji.

Tematyka warsztatów: Analiza tekstu scenariusza pod kątem inscenizacji; Rozwiązania inscenizacyjne; Przestrzeń w odniesieniu do tekstu; Praca z aktorem. Typy i charaktery bohaterów; Dialog sceniczny; Rytm i tempo przedstawienia; Scenografia i światło.

Adresat: instruktorzy i nauczyciele, praktycy i teoretycy teatru z doświadczeniem w pracy z dziecięcą, młodzieżową lub dorosłą grupą teatralną z regionu Warmii i Mazur.

Termin kursu: od września do grudnia 2022 roku - cykl czterech weekendowych spotkań (od piątku do niedzieli).

Miejsce: spotkania odbywać się będą w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie

Rekrutacja: chętne osoby prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego zawierającego imię i nazwisko, wiek (dobrowolnie), opis dotychczasowych doświadczeń teatralnych, aktualne stanowisko i miejsce zatrudnienia (dobrowolnie) na adres: do 10 sierpnia 2022. Informacja o kwalifikacji zostanie przekazana e-mailem zwrotnym do 19 sierpnia 2022 r. Ilość miejsc jest ograniczona – grupa warsztatowa może liczyć do 10 osób.

Opłaty: koszt czterech warsztatów weekendowych – łącznie 70 godzin to 400 zł. Koszty dojazdu i ewentualnego noclegu pozostają po stronie uczestników.

 

KURS MISTRZOWSKI należy do teatralnych działań edukacyjnych na Warmii i Mazurach w ramach ogólnopolskiego projektu „Przestrzenie Sztuki”, który organizuje i finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

Administratorem Danych Osobowych jest Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji, a następnie organizacji kursu na podstawie zgody. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tu.