VV czyli olsztyńskie ciało-obrazowanie albo jak wygląda kształt świata

VV czyli olsztyńskie ciało-obrazowanie albo jak wygląda kształt świata

Premiera: 05-12-2023

Czas trwania: ok. 1 h

Sugerowany wiek odbiorców: brak ograniczeń wiekowych 

Reżyseria: Natalia Świniarska

Obsada aktorska, twórcy VV:
Małgorzata Mickiewicz
Aleksandra Lipska
Mateusz Kłoskowski
Emil Wardziak

Kup bilet

Wydarzenie w ramach Festiwalu Teatralne Mikołajki. Podczas festiwalu zobaczymy efekty pracy grup teatralnych, które brały udział w Mistrzowskich Warsztatach Plus.

g/G Grupa Głuchych - "VV czyli olsztyńskie ciało-obrazowanie albo jak wygląda kształt świata"
Premiera: 5 grudnia, godz. 19:00, Scena Margines

Performans powstał w trakcie warsztatów z techniki Visual Vernacular prowadzonych przez Edytę Kozub - Głuchą performerkę i twórczynię VV, pasjonatkę i lektorkę Polskiego Języka Migowego. 

Visual Vernacular to sztuka, która łączy elementy takie jak mimika twarzy, pantomima, gesty, poezja kształtu czy ruchy ciała, które bywają również inspirowane znakami migowymi. 

VV to metoda przynależna do twórców g/Głuchych, pokazuje jak powoływać, kreować świat za pomocą gestu, ruchu, plastyki ciała i mimiki twarzy. Jak namalować ciałem rzeczywistość, kształty, sytuacje dramaturgiczne, a nawet emocje czy zjawiska pogodowe. VV to malowanie ciałem obrazów rzeczywistości, wizualne powoływanie ciałem sytuacji dramaturgicznych. To technika polegająca na nieograniczonej wyobraźni i umiejętności wizualnego odbioru świata. 


 

Wydarzenie realizowane w ramach Przestrzeni Sztuki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

   Współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Kup bilet