Sierpień na Dziedzińcu Teatru

"Sierpień na Dziedzińcu Teatru"

Teatr Jaracza na zamkach gotyckich - IV edycja

Wtorkową „Coraz bardziej Zieloną Gęsią” zakończyliśmy lipcowe występy Teatru Jaracza na Zamku w Olsztynie.

To nie koniec plenerowych spotkań z Jaraczem. W sierpniu zapraszamy Państwa na Dziedziniec Teatru, gdzie zagramy:
Lekarza na telefon (9 i 10 sierpnia, godz. 20:00, Dziedziniec Teatru)
Więzi rodzinne (11 i 12 sierpnia, godz. 20:00, Dziedziniec Teatru)
Miłość czystą u kąpieli morskich (26 i 27 sierpnia oraz 1,2 i 3 września, godz. 19:15, Scena Kameralna).

„Lekarz na telefon” węgierskiej autorki Borbáli Szabó to farsa na jednego aktora, prawdopodobnie jedyna w dziejach teatru. Jej bohaterem jest młody ginekolog Jacek. Właśnie ma pojechać po dzieci do przedszkola, ale łamie klucz w zamku i nie może wyjść z gabinetu. Za wszelką cenę chce  naprawić sytuację i uruchamia całą spiralę nieprzewidzianych zdarzeń. W kilkadziesiąt minut chwieje się jego życie rodzinne i zawodowe, mężczyzna znajduje się na skraju załamania nerwowego. Kameralny skromny spektakl pod opieką reżyserską szefa Teatru Jaracza Zbigniewa Brzozy powstał z inicjatywy Dawida Dziarkowskiego. Dla wszystkich fanów młodego aktora i spragnionych dobrej teatralnej zabawy pozycja obowiązkowa.
„Więzi rodzinne” to z kolei komediodramat amerykańskiego autora Daniela Gordona. Punkt wyjścia akcji wygląda jak z życia wzięty: matka, dwie córki oraz wnuczka spotykają się w specyficznych okolicznościach – mają zorganizować pogrzeb głowy rodziny, męża Marylin, który po pijanemu spadł ze schodów. Podczas przygotowań do uroczystości na jaw wychodzą długo skrywane sekrety, które rzucają nowe światło na wizerunek zmarłego i żegnające go kobiety. „Więzi rodzinne” to komedia, ale i coś więcej – czułe spojrzenie na ludzkie słabości i śmiesznostki.
Na koniec zapowiedź przedstawienia, którego premiera odbędzie się dopiero w sierpniu - „Miłość czysta u kąpieli morskich”. Po bardzo rzadko wystawiany dramat Cypriana Kamila Norwida sięga Zbigniew Brzoza, nadając mu nowy bardzo współczesny wymiar i łącząc ze środkami właściwymi dla teatru ruchu. Reżyser czyta Norwida poprzez dramaturgię Samuela Becketta, widząc w starszych niż w oryginale postaciach, ludzi bliskich jego bohaterom. W obsadzie m.in.: Barbara Prokopowicz, Aleksandra Tokarczyk, Cezary Ilczyna i Kamil Rodek.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu, w terenie spotkamy się z Państwem kolejno:

Przypominamy, że kasa Teatru w lipcu jest zamknięta a bilety na przedstawienia mozna kupić on-line lub od 1 sierpnia stacjonarnie.
Zapraszamy!

Współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Ministerstwa kultury i Dziedzictwa Narodowego.