III dzień festiwalu

Fotorelacja!

W piątek widzowie mogli zobaczyć czytanie "Studnia" autorstwa Dimy Łewyckiego, w reżyserii Zuzy Barc i wykonaniu naszych aktorów. ...W studni zostaje znalezione ciało kilkunastoletniej Diny. Równocześnie niespodziewanie w mieście pojawia się Jakub, brat ojca Diny, który chce zażegnać spór sprzed lat. Zostaje oskarżony o serię morderstw w miasteczku i wplątany w machinę nieugiętego, zakłamanego systemu.Błądziliśmy z bohaterami przez komediodramat absurdu, brnęliśmy, niczym w kafkowskim procesie, w meandrach paradoksów, które nieuchronnie prowadziły do upadku jednostki.
 
Na Scenie Margines natomiast obejrzeliśmy spektakl "Spójrznamnie" niezależnego Stowarzyszenia na rzecz działań kulturalnych Arterarij z Zagrzebia. Spektakl opowiadał o postrzeganiu ludzi przez pryzmat tożsamości. Wykonawcami byli młodzi ludzie, urodzeni w Zagrzebiu, z pochodzenia Romowie. Bohaterowie starali się żyć tak jak ich rówieśnicy, ale widzieli, że z przyczyn od nich niezależnych, jest to niemożliwe. Wspominając zabawki, muzykę, czy miłość do futbolu, zaczynali pokazywać ślady blizn w pamięci po rasistowskich pieśniach, groźbie gwałtu, po publicznym złym traktowaniu oraz zarzutach i podejrzeniach. Spektakl otrzymał nagrodę Chorwackiego Stowarzyszenia Artystów Dramatycznych i Chorwackiej Telewizji Państwowej za wybitny wkład w sztukę teatralną w 2017 roku.
 
Na zakończenie wieczoru przenieśliśmy się na Scenę Kameralną gdzie widzowie zobaczyć mogli projekcję filmu "Donbas".
 
Pełna fotorelacja na www.demoludy.art.pl

 

Szukasz pomysłu na prezent?
Szukasz pomysłu na prezent?

 Bilet prezent do 'Jaracza' to jest to!

więcej
"Ja ciebie kocham!.."
"Ja ciebie kocham!.."

Wystartowały próby do spektaklu „Ja ciebie kocham! Ach, te słowa tak dziwnie w moim sercu brzmią…” opartego na pieśniach Stanisława Moniuszki.

więcej
Ponownie graliśmy w audiodeskrypcji!
Ponownie graliśmy w audiodeskrypcji!

 

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, wychodząc naprzeciw potrzebom osób niewidomych i niedowidzących już po raz kolejny zaprezentował spektakle repertuarowe („Boeing, boeing” i „Tango”), w technice audiodeskrypcji.

więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: