III dzień festiwalu

Fotorelacja!

W piątek widzowie mogli zobaczyć czytanie "Studnia" autorstwa Dimy Łewyckiego, w reżyserii Zuzy Barc i wykonaniu naszych aktorów. ...W studni zostaje znalezione ciało kilkunastoletniej Diny. Równocześnie niespodziewanie w mieście pojawia się Jakub, brat ojca Diny, który chce zażegnać spór sprzed lat. Zostaje oskarżony o serię morderstw w miasteczku i wplątany w machinę nieugiętego, zakłamanego systemu.Błądziliśmy z bohaterami przez komediodramat absurdu, brnęliśmy, niczym w kafkowskim procesie, w meandrach paradoksów, które nieuchronnie prowadziły do upadku jednostki.
 
Na Scenie Margines natomiast obejrzeliśmy spektakl "Spójrznamnie" niezależnego Stowarzyszenia na rzecz działań kulturalnych Arterarij z Zagrzebia. Spektakl opowiadał o postrzeganiu ludzi przez pryzmat tożsamości. Wykonawcami byli młodzi ludzie, urodzeni w Zagrzebiu, z pochodzenia Romowie. Bohaterowie starali się żyć tak jak ich rówieśnicy, ale widzieli, że z przyczyn od nich niezależnych, jest to niemożliwe. Wspominając zabawki, muzykę, czy miłość do futbolu, zaczynali pokazywać ślady blizn w pamięci po rasistowskich pieśniach, groźbie gwałtu, po publicznym złym traktowaniu oraz zarzutach i podejrzeniach. Spektakl otrzymał nagrodę Chorwackiego Stowarzyszenia Artystów Dramatycznych i Chorwackiej Telewizji Państwowej za wybitny wkład w sztukę teatralną w 2017 roku.
 
Na zakończenie wieczoru przenieśliśmy się na Scenę Kameralną gdzie widzowie zobaczyć mogli projekcję filmu "Donbas".
 
Pełna fotorelacja na www.demoludy.art.pl

 

6-13 kwietnia
6-13 kwietnia

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 6-13 kwietnia.
Szczegóły zaprezentujemy 11 marca na konferencji prasowej. 

Start sprzedaży biletów już 12 marca! 
Szczegóły na www.ost.olsztyn.pl

więcej
"Zbrodnia i kara"
"Zbrodnia i kara"

 

Jedna z najważniejszych powieści, jakie powstały w naszym kręgu cywilizacyjnym po raz ostatni na Scenie Kameralnej!

więcej
Karaoke z twórcami!
Karaoke z twórcami!

23 lutego i 2 marca zapraszamy od godziny 17:00 na karaoke z twórcami spektaklu "Ja ciebie kocham! Ach, te słowa tak dziwnie w mym sercu brzmią...".

Jesteś ciekawy jak zabrzmi Moniuszko w nowych, współczesnych aranżacjach? Od bluesa, jazzu, rocka do funky, hip-hopu czy reggae?

Zapraszamy 23 lutego i 2 marca do kawiarni teatralnej Teatru Jaracza (wejście od ul. 1 Maja 4)!

WSTĘP WOLNY!

 

więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: