Mamy repertuar na styczeń 2024!

"Mamy repertuar na styczeń 2024!"

Nie od rzeczy mówi się, że jaki początek roku – taki cały rok. W olsztyńskim Teatrze Jaracza bierzemy sobie do serca to porzekadło i zaczynamy 2024 rok od mocnych akcentów. Po długo oczekiwanej premierze „Wesela” Wyspiańskiego w reżyserii Sławomira Narlocha, proponujemy kolejne nowe przedstawienia.

Marta Miłoszewska przenosi na scenę reporterską książkę Beaty Szado „Wieczny początek. Warmia i Mazury”. To opowieść prawdziwej tożsamości Warmiaków, o tym, jak zmieniło się ich życie, kiedy pod II wojnie światowej ich mała ojczyzna stała się częścią Polski. Spektakl „Warmia i Mazury. Ballada o miłości” – jak sam tytuł wskazuje – powstał z miłości. Nie jest to zaskoczeniem, skoro jego autorka pochodzi z Olsztyna. Pokaże jednak nieznaną z przewodników turystycznych stronę naszego regionu. W spektaklu zobaczymy m.in. Milenę Gauer, Irenę Telesz-Burczyk, Mariana Czarkowskiego i Artura Sterankę. Szykuje się piękny wieczór – nie tylko dla Warmiaków i Mazurów.

Kolejny dyplomowy spektakl szykują też na styczeń uczniowie III roku Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka działającego przy naszym teatrze. Jerzy Jan Połoński przygotowuje z nimi muzyczny spektakl „Niewinność”. Próby trwają, wiadomo, iż rzecz dzieje się w więzieniu wśród osadzonych. Scenariusz jest dziełem jednego z najciekawszych dziś dramaturgów Przemysława Pilarskiego, w przedstawieniu usłyszymy m.in. piosenki Toma Waitsa, Kazika, zespołów Hey i Maanam – nieśmiertelne przeboje w świetnym wykonaniu młodych aktorek i aktorów.

Styczeń w Teatrze Jaracza upłynie też pod znakiem powrotów. Znów zobaczyć będzie można „Opętanych” według wczesnej powieści Witolda Gombrowicza. Znakomite – i bardzo zabawne – przedstawienie bawiące się konwencją komedii kryminalnej wyreżyserował Igor Gorzkowski. Dostał za nie nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu w 2020 roku.

Gdy mowa o wyróżnieniach, na afisz wracają „Łatwe rzeczy” – autorski spektakl Anny Karasińskiej ze wspaniałymi rolami Mileny Gauer i Ireny Telesz-Burczyk, doceniony głównymi nagrodami na krakowskim festiwalu Boska Komedia oraz w Kaliszu na Festiwalu Sztuki Aktorskiej. Jeśli ktoś jeszcze tego nie widział, nie powinien przegapić. Mądre, chwilami bardzo śmieszne, choć gorzkie przedstawienie.

Swoich fanów, którzy opowiadają wręcz o uzależnieniu od tego spektaklu, ma „Prawiek i inne czasy” – pierwsza olsztyńska adaptacja prozy naszej noblistki Olgi Tokarczuk. Polskiej literatury nowej i trochę starszej będzie w styczniu więcej, bo wróci również monodram Marzeny Bergmann „Gorzko, gorzko” według powieści Joanny Bator oraz „Zabicie ciotki” na podstawie niesłusznie zapomnianej książki Andrzeja Bursy.

Wniosek jest prosty. Początek roku najlepiej spędzić w Teatrze Jaracza. Dajemy Państwu gwarancję dobrego czasu. I obiecujemy – reklamacji nie będzie.

OD STYCZNIA RUSZAMY Z PRZEDSPRZEDAŻĄ BILETÓW!

Bilety na styczniowe spektakle już od teraz możecie kupić 10 procent taniej! Wystarczy, że zdecydujecie się co najmniej miesiąc przed zaplanowaną wizytą w teatrze. Od teraz bilety w przedsprzedaży są więc tańsze. Odwiedzajcie zatem naszą stronę, śledźcie media społecznościowe albo po prostu – przyjdźcie do kasy. Jesteśmy pewni, że znajdziecie coś dla siebie. I zaoszczędzicie – same zyski, zero strat.