Już jest! Repertuar LUTY-MARZEC!

"Już jest! Repertuar LUTY-MARZEC!"

Jesteśmy Teatrem Warmii i Mazur
– zieloną instytucją kultury, miejscem wspólnotowym o określonych wartościach. 
Utożsamiamy się z działaniami prośrodowiskowymi, kultywujemy tradycje naszego regionu. Żyjemy oddechem, pragnieniami, bolączkami i historią jego mieszkańców. Na naszych scenach toczą się opowieści bliskie naszym korzeniom i tożsamości regionalnej oraz historie ze świata, poszukujace odpowiedzi na najważniejsze pytania.
Jesteśmy Teatrem Warmii i Mazur bo jesteśmy stąd!
A Ty? Jesteś z nami?

pobierz INFORMATOR pdf

Przed nami miesiące, w których w Teatrze czekają na Ciebie: premiera, miłość, historie zza kulis, odbieranie porodów przez telefon, sto zakonnic i dziewięćdziesiąt tysięcy koni, Warmia i Mazury, burza uczuć, muzyka na żywo i… och! 𝑇𝑜 𝑡𝑟𝑧𝑒𝑏𝑎 𝑧𝑜𝑏𝑎𝑐𝑧𝑦𝑐́!


Sztuka kochania Polaków reżyseria: Joanna Drozda
Powszechnie wiadomo, że Polacy mogą być dumni z bohaterów narodowych, którzy walczyli na wielu frontach, ale czy wszyscy wiedzą, że Polacy mają też osiągnięcia w innej dziedzinie – w sztuce kochania?
Twórcy spektaklu chcą przypomnieć o rodakach, którzy odnosili sukcesy lub byli pionierami w sferze intymnej. Opowiedzą o tym z humorem i na serio, przywołując prawdziwe wydarzenia oraz postacie, które wywarły wpływ na naukę, kulturę i życie codzienne wielu ludzi na świecie.
Rekomendowany wiek: od 16 lat
Warmia i Mazury. Ballada o miłości  adaptacja: Marta Miłoszewska
Odkryj opowieść o Warmii i Mazurach w najnowszym spektaklu! Związana z regionem, przenosi widzów w podróż do korzeni inspirując się książką Beaty Szady. To unikalne przedstawienie, które łączy dramat, epikę i lirykę, ukazując skomplikowaną historię i współczesność Warmiaków i Mazurów.
Łatwe rzeczy reżyseria: Anna Karasińska
To nie jest zwykła sztuka – to prawdziwe dzieło sztuki, gdzie gorączka prób trwa do ostatniej chwili, a efekt jest nieprzewidywalny i nieszablonowy. Zdobywczynie Grand Prix i statuetki 15 Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia zapraszają na wyjątkowe doświadczenie teatralne, którego nie możesz przegapić!
Seks, miłość i podatki reżyseria: Tomasz Dutkiewicz
Klasyczna farsa zaczynająca się od drobnych oszustw, które z każdą chwilą piętrzą się do granic absurdu wywołując na widowni salwy śmiechu!
Dwóch przyjaciół i współlokatorów, Jon oraz Leslie, jest związanych z tą samą dziewczyną - Kate. Pierwszy jest jej narzeczonym, a drugi kochankiem. Obaj są biedującymi muzykami, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Żeby trochę zaoszczędzić Jon, w tajemnicy przed Lesliem, składa za nich wspólne zeznanie podatkowe. Sytuacja komplikuje się, gdy Urząd Skarbowy zapowiada kontrolę...
Lekarz na telefon opieka reżyserska: Zbigniew Brzoza
„Lekarz na telefon” to zwariowana, zabawna, świetnie napisana jednoosobowa farsa pełna aktualnych kontekstów, kpiąca z wielkomiejskich mód.
Ginekolog Jacek Łagoda utknął w swoim gabinecie z powodu złamanego klucza w drzwiach. Na szczęście ma przy sobie telefon i to nie jeden, a trzy. Mężczyzna, czekając na ślusarza, desperacko próbuje załatwić pilne zobowiązania prywatne i zawodowe – od odebrania dzieci z przedszkola po odebranie porodu – a wszystko to… przez telefon! Pierwsze drobne kłamstwo pociąga za sobą kolejne i tak dochodzi do ekstremalnego zamieszania.
Niewinność reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Odkryj magię muzycznego spektaklu dyplomowego - produkcji utalentowanych uczniów III roku Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze Jaracza w Olsztynie. Za "niewinnym" tytułem kryje się intensywna podróż za więzienne mury, gdzie osadzeni dzielą się swoimi fascynującymi historiami. Scenariusz obfituje w piosenki Nosowskiej, Kazika, Jusis i innych, tworząc niezapomnianą atmosferę!
Wesele reżyseria: Sławomir Narloch
To pierwsze olsztyńskie „Wesele” od czasu inscenizacji Adama Hanuszkiewicza z roku 1996. Jak zapowiadał reżyser, otrzymaliśmy opowieść o miłości. Sprawy polityczne tym razem schodzą na drugi plan. Olsztyńskim „Weselem” rządzi żywioł miłości, uruchamiając burzę uczuć i nieokiełznane namiętności. Przed Wami przedstawienie pełne rozmachu, muzyki, śpiewu i tańca. Muzykę autorstwa Jakuba Gawlika gra na żywo zespół pod kierownictwem Mateusza Cwalińskiego!
Kiedy przechodzili reżyseria Piotr Wawer JR
To radykalne ćwiczenie na wyobraźnię. Dziewiątka aktorek i aktorów podejmuje próbę wystawienia bardzo nieoczywistego tekstu literackiego - opowiadania brytyjsko-meksykańskiej surrealistki, malarki i pisarki Leonory Carrington. Jak zagrać polującą na zbłąkane psy i dzieci Virginię, a jak narcystycznego, strojącego się w wiewiórki i szczupaki dzika Ignama? Jak bezpiecznie, acz przekonująco, oddać wymyślne tortury, którymi umartwia się Święty Aleksander? Jak najpiękniej umrzeć na scenie i jakie ostatnie słowa dobrać? Czy uda nam się w dziewięcioro zagrać setkę kotów, sto zakonnic i dziewięćdziesiąt tysięcy koni? Sprawdźcie!
Gorzko, gorzko reżyseria: Emilia Sadowska
Odkryj niezwykłą opowieść o czterech pokoleniach silnych kobiet z tej samej rodziny w adaptacji bestsellerowej powieści Joanny Bator. Kalina, Barbara i Violetta - każda z nich kryje swoją niezwykłą historię, pełną miłosnych tajemnic i tęsknoty. Mroczne momenty, wzruszenia i nieprzewidywalne zwroty sprawią, że nie będziesz w stanie oderwać się od tej wciągającej podróży przez czas i emocje. Gotowy na niezapomniane przeżycia?
Czego nie widać reżyseria: Tomasz Dutkiewicz
Oto trafiamy za kulisy spektaklu "Co widać". Z początku jesteśmy na próbie generalnej. Spektakl jest w rozsypce, reżyser szaleje, scenografia trzeszczy, rekwizyty giną, techniczny ucieka w alkohol. Potem towarzyszymy aktorom w środku tournee z przedstawieniem. Do ogólnego chaosu dochodzą miłostki i animozje w zespole, robi się istny armagedon. To jednak nic wobec tego, co zobaczymy podczas spektaklu. Nawet sardynki uciekną z talerza grającej pokojówkę aktorki...
 PREMIERA⚫ Nie smućcie się. Ja zawsze będę przy was.  reżyseria: Wiktor Rubin
Wieś Gietrzwałd na Warmii, między 27 czerwca a 16 września 1877 roku. W tym czasie mają tu miejsce objawienia maryjne, jedne z dwunastu zaakceptowanych przez Watykan. Wizjonerkami są dwunastoletnia Barbara Samulowska i rok starsza Justyna Szafrańska. Na prośbę ukazującej się postaci (która zwraca się do nich w gwarze warmińskiej) obie wstępują do zakonu Szarytek. Podążając za  Justyną, jeden z najciekawszych duetów twórczych w polskim teatrze — dramaturżka Jolanta Janiczak i reżyser Wiktor Rubin —  pytają, czy religia jest źródłem radości czy opresji, o to, jak trudno jest udźwignąć ciężar cudu. Wreszcie za Nowym Testamentem powtarzają zawołanie „Nie lękajcie się”, próbując dociec, co w istocie znaczy.

Bilety na marcowe spektakle już od teraz możecie kupić 10 procent taniej! Wystarczy, że zdecydujecie się co najmniej miesiąc przed zaplanowaną wizytą w teatrze. Od teraz bilety w przedsprzedaży są więc tańsze. Odwiedzajcie zatem naszą stronę, śledźcie media społecznościowe albo po prostu – przyjdźcie do kasy. Jesteśmy pewni, że znajdziecie coś dla siebie.
KUP BILETY
WSZYSCY DO TEATRU - TEATR DLA WSZYSTKICH!