Dulscy. Tragifarsa kołtuńska

Dulscy. Tragifarsa kołtuńska

Premiera: 31-12-2019Gabriela Zapolska DULSCY.TRAGIFARSA KOŁTUNSKA


reżyseria: Wojciech Malajkat
scenografia: Wojciech Stefaniak

 

Sztuka cenionej i lubianej dramatopisarki w reżyserii popularnego aktora Wojciecha Malajkata. 
Twórcy wystawiając ten znany tekst skupią się na pokazaniu rodziny Dulskich z perspektywy Zbyszka. Zobaczymy świat widziany oczami młodego, atrakcyjnego mężczyzny, którego irytuje hipokryzja matki oraz bierność ojca. W życie młodzieńca co rusz wkradają się też dwie wścibskie siostry: Hesia i Mela. Osobliwe miejsce w tym rodzinnym układzie zajmuje Hanka. 
"Moralność Pani Dulskiej” ma ponad 110 lat i się nie starzeje. Grana wielokrotnie cieszy się niesłabnącą popularnością, a intryga bawi kolejne pokolenia widzów.
Nową inscenizacją komedii Zapolskiej rozpoczniemy obchody podwójnego jubileuszu Teatru Jaracza – 95 lat istnienia Teatru w Olsztynie oraz 75 lat działalności sceny polskiej w mieście. Tym samym nawiążemy do pierwszego wystawienie polskiej sztuki w Olsztynie, czyli premiery „Moralności Pani Dulskiej” w listopadzie 1945 roku.

 

"Dwulicowość,hipokryzja,powierzchowna religijność,bezinteresowna zawiść,podwójna moralność - to cechy,które chętnie widzimy u innych... Najbardziej nas cieszy, kiedy to sąsiadowi przydarzy się nieszczęście. „Dulscy. Tragikomedia kołtuńska” - to opowieść o buncie przeciwko temu wszystkiemu. Czy się powiedzie?...." - Wojciech Malajkat, reżyser spektaklu

 
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: